ipython بهتر از python!

اوه، واقعا کی حالش رو داره eclipse به اون سنگینی رو نصب کنه؟ و تازه استفاده کنه؟ برای منی که به زبون پایتون برنامه می‌نویسم و تازه اول کار هستم، جدا واقعا لازمه برنامه‌ی سنگینی مثل eclipse رو نصب کنم؟ فکر نکنم.
ideهای زیادی برای python هست، از eclipse گرفته تا geany، Eric و حتی IDLE خود پایتون (که به نظرم توی گرافیکی ها خیلی بهتره). ولی من خودم دوست ندارم با این ها کار کنم، تا وقتی که vim و gedit و خود python ترمینال tilda هست، واقعا کی به یه ide دیگه احتیاج داره؟ البته همیشه مشکلاتی هم هست مثل عدم autocomplication و یا بدون رنگ بودنش و… البته همیشه هم راه‌حل هست. و پیشنهاد من:‌ ipython
ipython دقیقا نمی‌دونم چی هست، ولی بدرد بخوره! اولا که یه جور ترکیبی از bash و python هست! یعنی همزمان میتونی از دستورات بش استفاده کنی (البته فقط برای تغییر دایرکتوری و این جور چیزها) و همین طور توش پایتون بنویسی. مزیت بزرگی که داره اینه که برای پایتون auto complication داره. و خوب خوشگل تر هم هست :d رنگ و لعاب داره.
واقعا نمی‌دونم چه طور قبلا بدون ipython می‌تونستم راحت پایتون بنویسم!
توی ریپوزیتوری آرچ هم هستش، 
#pacman -S ipython ipython3
اپشن‌های بدرد بخوری داره، اگه واقعا نمی‌تونین از چیزی مثل python قبلی دل بکنین، –classic ظاهرش رو مثل python میکنه. (البته خب همیشه تغییر هم بد نیست) یا –autoindent که باعث میشه به صورت خودکار هر جایی که فاصله نیاز بود (مثل بعد از if ها و …) خودش ۴ تا فاصله بزاره. بقیش رو میتونین توی man ipython پیدا کنین.
البته یکمی توی شروع کند هست که با –quick میشه سریعش کرد، ولی خب من ازش استفاده نمیکنم.
و بعد هم می‌تونین یه alias خوشگل مثل من براش بسازین و بندازین توی .bashrc
alias pi=’ipython –autoindent –autoedit-syntax’

پاسخی بگذارید